A CAZUT MALUL PESTE EI

Un mal de pământ a căzut peste doi munictori care săpau un şanţ la Luduş
A fost solicitată intervenţia echipajelor ISU ,,Horea” din Tarnaveni pentru salvarea acestora.
Potrivit purtătorului de cuvânt al instituţiei, Mihai Gagy, până la ajungerea echipajelor ISU s-a reuşit scoaterea victimelor din valul de pâmânt de către echipajele Serviciului Voluntar de Urgenţă Luduş.
Potrivit directorului Inspectoratului Teritorial de Muncă Mureş, Andrei Mureşan, o echipă ITM a fost trimisă la faţa locului pentru a efectua o anchetă.
