APĂ PENTRU BOBOHALMA

Locuitorii din Bobohalma beneficiază acum de apă la robinet. Vineri s-au recepționat lucrările de introducere a apei potabile în satul Bobohalma. Lucrarea a costat 2.903.154 lei inclusiv TVA, banii provenind din fonduri extrabugetare. Primarul Sorin Megheșan a declarat că următoarea pe lista introducerii apei potabile este localitatea Botorca unde s-au făcut demersuri deja pentru realizarea proiectului tehnic.
