Stiri locale

AU FURAT DIN FARMACIE

Marţi 17 iunie la ora 09.40, poliţişti din cadrul Poliţiei municipiului Tg. Mureş, au fost sesizaţi de către ofiţerul de serviciu, cu privire la faptul că persoane necunoscute au sustras mai multe cutii cu medicamente dintr-o farmacie de pe raza oraşului, prejudiciul creat fiind de aprox. 600 de lei.
La aproximativ 20 de minute de la comiterea faptei, poliţiştii au identificat în zona Pieţei agroalimentare Dacia, în partea stângă a podului de pe strada Tudor Vladimirescu, un bărbat, de 40 de ani, bănuit de comiterea faptei.
Poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de furt.
Bărbatul a fost reţinut pentru o perioadă de 24 de ore în arestul I.P.J. Mureş.