AU REVENIT MIROSURILE ÎN ORAŞ

Mirosurile urâte încep din nou să pună stăpânire pe oraş. Dacă în această vară am fost nevoiți să inhalăm miros de c…t în tot orașul, acum, în fiecare seară, în diferite zone, se propagă mirosuri şi fum provenite de la arderea miriștilor, incendierea intenționată a gunoaielor și multe alte putori declanșate de persoane iresponsabile. Este important ca orice abatere să fie sesizată imediat la Poliție pentru a fi descoperită cauza dar și mai important este ca fiecare să se gândească bine atunci când poluează aerul, deoarece la rândul său poate fi poluat de un alt localnic inconștient.
