CE AU FĂCUT ECHIPELE LOCALE DE FOTBAL ÎN ETAPELE DIN WEEKEND

Trei echipe locale au susţinut, weekendul trecut, meciuri în cadrul ligilor a IV-a şi a V-a. Unirea Tricolor Târnăveni, una dintre ele, a pierdut în faţa celor de la AFC ASA 2013 Tg Mureş cu scorul de 6 la 1, după ce la pauză scorul era egal, 1-1.

Rezultatele meciurilor şi clasamentul, după etapa cu numărul 33, mai jos:

Liga a IV-a, sezon 2014 – 2015 – Etapa 33

30-05-2015 11:00
A.S. MURESUL RUSII MUNTI 3 – 0 C.S. GLIGA COMPANIES REGHIN

30-05-2015 11:00
A.C.S. MURESUL LUDUS 7 – 0 A.S. M.S.E.08 TG.MURES
Pauza: 1-0

03-06-2015 18:00
C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA – A.S. GAZ-METAN DANES

29-05-2015 18:00
A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR 0 – 3 A.C.S. MURESUL CUCI

30-05-2015 11:00
A.S. MURESUL NAZNA 3 – 3 A.C.S. ARENA SIGHISOARA
Pauza: 2-2

30-05-2015 11:00
A.S.C. SARMASU 2005 2 – 3 A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE
Pauza: 1-0

30-05-2015 11:00
C.S. VIITORUL UNGHENI 4 – 1 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI
Pauza: 2-1

29-05-2015 18:00
A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 6 – 1 A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI
Pauza: 1-1

30-05-2015 11:00
A.S. UNIREA ICLANZEL BERGHIA 0 – 3 F.C. GAZ-METAN TG.MURES

Clasament – Liga a IV-a:

# Nume echipa

1 A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 33
2 C.S. VIITORUL UNGHENI 33
3 A.C.S. MURESUL LUDUS 33
4 A.S. MURESUL RUSII MUNTI 33
5 A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI 33
6 C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA 32
7 A.C.S. MURESUL CUCI 33
8 A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE 33
9 F.C. GAZ-METAN TG.MURES 33
10 A.S. M.S.E.08 TG.MURES 33
11 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI 33
12 A.S. GAZ-METAN DANES 32
13 A.S.C. SARMASU 2005 33
14 A.S. MURESUL NAZNA 33
15 A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR 33
16 C.S. GLIGA COMPANIES REGHIN 34
17 A.C.S. ARENA SIGHISOARA 33
18 A.S. UNIREA ICLANZEL BERGHIA 34

Nici echipele din liga a V-a, seria I, FC Municipal Târnăveni şi AS Flamura Boziaş Târnăveni, nu au obţinut o victorie în meciurile disputate în cadrul etapei cu numărul 25. Rezultatele meciurilor şi clasamentul, în continuare:

Liga a V-a, Seria I, sezon 2014 – 2015 – Etapa 25

31-05-2015 12:00
A.S. INTER SANGER 4 – 6 A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI
Pauza: 3-4

30-05-2015 18:00
A.C.S. F.C. ATLETICO BALAUSERI 10 – 3 A.S. REAL VALEA LARGA
Pauza: 4-2

31-05-2015 18:00
C.S. IERNUT II 3 – 0 F.C. MUNICIPAL TARNAVENI

31-05-2015 18:00
C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE 5 – 2 A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI

30-05-2015 18:00
A.S. TRICOLORUL TIGMANDRU 4 – 3 A.S. INTELEGEREA GALATENI
Pauza: 0-1

31-05-2015 18:00
A.C.S. MURESUL OGRA 0 – 2 A.S. FORTA SANPAUL
Pauza: 0-1

31-05-2015 18:00
A.S. JUVENTUS TAURENI 4 – 2 A.S. SPICUL GHEJA
Pauza: 2-1

Clasament – Liga a V-a, Seria I:

# Nume echipa

1 C.S. IERNUT II 25
2 A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI 24
3 A.S. INTELEGEREA GALATENI 25
4 A.C.S. F.C. ATLETICO BALAUSERI 25
5 A.S. TRICOLORUL TIGMANDRU 25
6 C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE 24
7 A.S. INTER SANGER 24
8 A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI 25
9 A.C.S. MURESUL OGRA 24
10 A.S. REAL VALEA LARGA 25
11 A.S. FORTA SANPAUL 25
12 A.S. JUVENTUS TAURENI 25
13 F.C. MUNICIPAL TARNAVENI 25
14 A.S. SPICUL GHEJA 25