CE MECIURI VOR SUSȚINE ECHIPELE LOCALE DE FOTBAL, ÎN WEEKEND

Vă prezentăm meciurile echipelor de fotbal care reprezintă municipiul Târnăveni, seniori și juniori, programate pentru acest sfârșit de săptămână.

Astfel, la seniori, echipa de fotbal A.S. Unirea Tricolor Târnăveni va juca sâmbătă, 21 martie, acasă, în etapa cu numărul 21, de la ora 11, cu C.S. Lacul Ursu Mobila Sovata. Iată meciurile anunțate pentru zilele următoare și clasamentul după 20 etape:

Liga a IV-a, sezon 2014 – 2015 – Etapa 21

23-03-2015 15:00
C.S. VIITORUL UNGHENI 3 – 0 C.S. GLIGA COMPANIES REGHIN

19-03-2015 15:00
A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 7 – 1 A.S.C. SARMASU 2005

21-03-2015 11:00
A.S. UNIREA ICLANZEL BERGHIA 0 – 3 A.S. MURESUL NAZNA

20-03-2015 15:00
F.C. GAZ-METAN TG.MURES – A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR

21-03-2015 11:00
A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI – C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA

21-03-2015 11:00
A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI – A.C.S. MURESUL LUDUS

21-03-2015 11:00
A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE – A.S. MURESUL RUSII MUNTI

21-03-2015 11:00
A.C.S. ARENA SIGHISOARA – A.S. M.S.E.08 TG.MURES

21-03-2015 11:00
A.C.S. MURESUL CUCI – A.S. GAZ-METAN DANES

Clasament – Liga a IV-a

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 21 17 2 2 61-12 53p +20
2 A.C.S. MURESUL LUDUS 20 14 4 2 79-13 46p +16
3 C.S. VIITORUL UNGHENI 21 14 2 5 73-33 44p +11
4 C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA 20 12 3 5 75-34 39p +9
5 A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR 20 10 4 6 61-48 34p +4
6 A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI 20 9 6 5 48-36 33p +3
7 A.C.S. MURESUL CUCI 20 9 5 6 47-31 32p +2
8 A.S. MURESUL RUSII MUNTI 20 9 4 7 51-34 31p +1
9 A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE 20 8 6 6 44-41 30p 0
10 A.S. GAZ-METAN DANES 20 10 1 9 62-58 28p +1
11 F.C. GAZ-METAN TG.MURES 20 7 6 7 49-55 27p -3
12 A.S. M.S.E.08 TG.MURES 20 7 3 10 36-59 24p -6
13 A.S.C. SARMASU 2005 21 7 2 12 35-53 23p -7
14 C.S. GLIGA COMPANIES REGHIN 21 6 4 11 32-39 22p -8
15 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI 19 5 4 10 52-48 19p -11
16 A.S. MURESUL NAZNA 20 5 3 12 34-62 18p -9
17 A.S. UNIREA ICLANZEL BERGHIA 21 2 2 17 25-94 8p -25
18 A.C.S. ARENA SIGHISOARA 20 0 1 19 16-130 1p -29

Și echipele A.S. Flamura Boziaș Târnăveni și F.C. Municipal Târnăveni vor disputa meciuri în cadrul etapei a XIV-a, seria I, Liga a V-a. A.S. Flamura Boziaș Târnăveni va juca, in data de 22 martie, în deplasare, cu A.C.S. F.C. Atletico Bălăușeri, de la ora 15, iar F.C. Municipal Târnăveni va juca, tot în deplasare, cu A.S. Inter Sanger, de la aceeași oră. Mai jos, meciurile programate pentru 22 martie și clasamentul.

22-03-2015 15:00
A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI – A.S. REAL VALEA LARGA

22-03-2015 12:00
A.S. INTER SANGER – F.C. MUNICIPAL TARNAVENI

22-03-2015 15:00
A.C.S. F.C. ATLETICO BALAUSERI – A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI

C.S. IERNUT II – A.S. INTELEGEREA GALATENI

C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE – A.S. FORTA SANPAUL

A.S. TRICOLORUL TIGMANDRU – A.S. SPICUL GHEJA

A.C.S. MURESUL OGRA – A.S. JUVENTUS TAURENI

Clasament – Liga a V-a, Seria a I-a
# Nume echipa M V E I G P A
1 C.S. IERNUT II 13 12 1 0 67-16 37p +19
2 A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI 13 9 1 3 55-19 28p +11
3 A.S. INTELEGEREA GALATENI 13 9 0 4 56-21 27p +6
4 A.C.S. F.C. ATLETICO BALAUSERI 13 8 1 4 63-20 25p +7
5 A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI 13 7 1 5 36-45 22p +1
6 A.S. TRICOLORUL TIGMANDRU 13 7 0 6 65-38 21p +3
7 A.S. INTER SANGER 13 6 1 6 32-33 19p +1
8 F.C. MUNICIPAL TARNAVENI 13 6 0 7 38-44 18p -3
9 C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE 13 5 1 7 26-32 16p -2
10 A.C.S. MURESUL OGRA 13 5 0 8 34-44 15p -3
11 A.S. REAL VALEA LARGA 13 4 1 8 37-44 13p -8
12 A.S. FORTA SANPAUL 13 4 1 8 33-68 13p -8
13 A.S. JUVENTUS TAURENI 13 3 2 8 19-39 11p -10
14 A.S. SPICUL GHEJA 13 1 0 12 11-109 3p -18

La juniori, echipa F.C. Municipal Târnăveni va întâlni sâmbătă, 21 martie, de la ora 11, echipa A.C.S. Mureșul Luduș, în deplasare. Lista meciurilor și clasamentul, în cele ce urmează:

Copii si juniori, Juniori A1, sezon 2014 – 2015 – Etapa 15

21-03-2015 11:00
A.C.S. MURESUL LUDUS – F.C. MUNICIPAL TARNAVENI

23-03-2015 15:00
L.P.S. 98 TG.MURES – C.S. IERNUT

A.S.C. SARMASU 2005 – STA

21-03-2015 15:00
C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE – A.S. GAZ-METAN DANES

22-03-2015 14:00
L.P.S. TG.MURES – A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR

Clasament – Copii si juniori, Juniori A1
# Nume echipa M V E I G P A
1 C.S. IERNUT 12 9 0 3 50-20 27p +9
2 F.C. MUNICIPAL TARNAVENI 12 8 2 2 38-15 26p +8
3 A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR 12 8 0 4 34-20 24p +6
4 L.P.S. TG.MURES 12 7 2 3 55-25 23p +5
5 A.C.S. MURESUL LUDUS 12 6 2 4 53-25 20p +2
6 A.S.C. SARMASU 2005 13 5 0 8 29-54 15p -3
7 A.S. GAZ-METAN DANES 13 4 2 7 46-75 14p -7
8 L.P.S. 98 TG.MURES 13 2 1 10 28-73 7p -11
9 C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE 11 1 1 9 18-44 4p -14

Juniorii de la Unirea Tricolor Târnăveni vor susține și ei un meci sâmbătă, 21 martie, de la ora 10, cu A.C.S. Speranța Târgu Mureș.

Copii si juniori, Juniori C, sezon 2014 – 2015 – Etapa 16

22-03-2015 12:00
L.P.S. TG.MURES – A.S. KINDER SG. DE MURES

STA – C.S.S. L.T. LUCIAN BLAGA REGHIN

21-03-2015 15:00
A.C.S. MURESUL LUDUS – A.F.C. ASA 2013 TG.MURES

21-03-2015 15:00
A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR – A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE

21-03-2015 10:00
A.C.S. SPERANTA TG.MURES – A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI

21-03-2015 15:00
A.S. TRANSIL 2008 – A.C.S. KINDER SG. DE MURES

22-03-2015 10:00
A.S. M.S.E.08 TG.MURES – C.S. IERNUT

Clasament – Copii si juniori, Juniori C:

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. SPERANTA TG.MURES 13 12 0 1 109-6 36p +21
2 A.S. KINDER SG. DE MURES 13 12 0 1 111-9 36p +15
3 C.S.S. L.T. LUCIAN BLAGA REGHIN 14 10 2 2 61-18 32p +11
4 A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 13 10 1 2 59-19 31p +7
5 C.S. IERNUT 14 8 2 4 41-18 26p +2
6 A.S. TRANSIL 2008 14 8 1 5 32-22 25p +4
7 A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI 14 7 2 5 20-36 23p -1
8 A.C.S. KINDER SG. DE MURES 14 5 1 8 30-57 16p -5
9 A.C.S. MURESUL LUDUS 14 4 2 8 34-39 14p -4
10 A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE 14 3 0 11 38-106 9p -12
11 L.P.S. TG.MURES 13 2 2 9 10-55 8p -10
12 A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR 14 1 1 12 19-91 4p -17
13 A.S. M.S.E.08 TG.MURES 14 0 0 14 9-97 0p -18

Echipa de fotbal de la juniori D, seria a II-a, A.C.S. Șoimii Târnăveni, va susține un meci sâmbătă, 21 martie, de la ora 12:30, împotriva celor de la A.C.S. Speranța Târgu Mureș.

Copii si juniori, Juniori D seria a II-a, sezon 2014 – 2015 – Etapa 15

STA – L.P.S. TG.MURES

21-03-2015 16:00
F.C. GAZ-METAN TG.MURES – A.S. SPICUL GHEJA

21-03-2015 12:30
A.C.S. SPERANTA TG.MURES – A.C.S. SOIMII TARNAVENI

22-03-2015 10:00
C.S. VIITORUL UNGHENI – A.C.S. MURESUL CUCI

22-03-2015 10:00
C.S. IERNUT – A.S. TRANSIL 2008

Clasament – Copii si juniori, Juniori D seria a II-a:

# Nume echipa M V E I G P A
1 L.P.S. TG.MURES 13 10 2 1 39-8 32p +14
2 C.S. IERNUT 12 10 1 1 57-7 31p +13
3 C.S. VIITORUL UNGHENI 12 10 1 1 46-10 31p +13
4 A.C.S. SPERANTA TG.MURES 13 8 1 4 32-26 25p +10
5 A.S. SPICUL GHEJA 13 5 1 7 23-27 16p -5
6 F.C. GAZ-METAN TG.MURES 13 3 2 8 13-29 11p -10
7 A.S. TRANSIL 2008 12 2 3 7 13-36 9p -12
8 A.C.S. MURESUL CUCI 12 2 1 9 10-39 7p -11
9 A.C.S. SOIMII TARNAVENI 12 0 0 12 4-55 0p -18

C.S Infinity Sport Târnăveni va întâlni sâmbătă, de la ora 11, în etapa a 14-a, la Juniori E seria a II-a, echipa A.C.S. Mureșul Luduș.

Copii si juniori, Juniori E seria a II-a, sezon 2014 – 2015 – Etapa 14

21-03-2015 11:00
C.S. INFINITY SPORT TARNAVENI – A.C.S. MURESUL LUDUS

21-03-2015 14:00
A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI – A.F.C. ASA 2013 TG.MURES

22-03-2015 12:00
C.S. IERNUT – C.S. VIITORUL UNGHENI

22-03-2015 10:00
A.C.S. KINDER SG. DE MURES – A.S. M.S.E.08 TG.MURES

Clasament – Copii si juniori, Juniori E seria a II-a:

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. KINDER SG. DE MURES 13 10 1 2 90-14 31p +13
2 A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 13 9 1 3 57-12 28p +7
3 A.C.S. MURESUL LUDUS 12 8 1 3 55-11 25p +4
4 C.S. INFINITY SPORT TARNAVENI 13 8 0 5 47-28 24p +6
5 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI 13 6 0 7 46-35 18p 0
6 C.S. VIITORUL UNGHENI 13 3 3 7 35-23 12p -9
7 C.S. IERNUT 12 4 0 8 40-51 12p -3
8 A.S. M.S.E.08 TG.MURES 13 0 0 13 1-197 0p -21