DEFILARE DE ZIUA ARMATEI

Armata Română a fost sărbătorită azi la Târnăveni printr-un ceremonial militar și religios. Militarii garnizoanei din Târgu Mureș, Pompierilor, Jandarmilor și Poliției locale au defilat prin centrul municipiului din parcul Primăriei și până la Monumentul Eroilor din localitate. Coloana oficială a fost formată din reprezentanți ai administrației locale, ai școlilor, partidelor și ai unor instituții din Târnăveni. La monumentul eroilor după slujba religioasă au luat cuvântul subprefectul de Mureș Gabriela Koos, primarul Sorin Megheșan și senatorul Akos Mora. Evenimentul s-a încheiat cu o defilare a militarilor pe tonurile fanfarei Armonia din Târnăveni.
