DESCINDERI CU MASCAŢI ÎN PIAŢA OBOR

Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Mureş împreună cu reprezentanţii SC Electrica Distribuţie au descins luni dimineaţa în zona Piaţa Obor din Târnăveni pentru a depista persoanele conectate ilegale la branşamentul de energie electrică. Săptămâna trecută 22 de persoane din localitatea Iernut, branşate ilegal la reţeaua de energie electrică, au fost depistate de jandarmii mureşeni care au efectuat verificări, fapt pentru care s-au luat măsurile legale în vederea stabilirii unor fapte de natură penală, respectiv furt de energie.
