Stiri locale

ELEVII LICEULUI TEORETIC ANDREI BÂRSEANU LA SIMPOZIONUL “PIERDEREA ELITEI INTELECTUALE

Elevii clasei a XII-a B de la Liceul Teoretic Andrei Barseanu au participat la simpozionul cu tema „Pierderea elitei intelectuale” în perioada dominaţiei staliniste. Activitatea s-a desfăşurat cu ocazia Zilei Internaţionale a luptei împotriva abuzurilor comunismului (7 noiembrie) şi a Zilei Internaţionale a stiintelor şi dezvoltare (10 noiembrie). Evenimentul a avut loc la Muzeul din Târnăveni şi a fost coordonat de Petru Lucia şi profesoara Popa Doina.

IMAGINI AICI