Stiri locale

F.C. MUNICIPAL TÂRNĂVENI MERGE MAI DEPARTE ÎN CUPA ROMÂNIEI

Cele două echipe de fotbal din Târnăveni, F.C. Municipal Târnăveni şi A.S. Unirea Tricolor, au participat în data de 9 aprilie 2014, la Cupa României, sezonul 2013-2014, etapa a 2-a. Fotbaliştii de la F.C. Municipal Târnăveni i-au întâlnit pe cei de la A.S.C Sărmaşu 2005, pe care i-a bătut cu scorul de 4 – 2, calificându-se astfel mai departe. Cei de la A.S.Unirea Tricolor au jucat cu cei de la A.C.S. Mureşul Cuci, şi au fost învinşi cu scorul de 0 – 2.