De interes

HAIDEȚI SĂ FIM RESPONSABILI ŞI SĂ NU RISIPIM APA POTABILĂ!

Ce spune legea?

Reamintim tuturor utilizatorilor că legislația în vigoare descurajează utilizarea apei potabile distribuită prin rețelele publice în alte scopuri decât pentru satisfacerea nevoilor strict gospodărești. Aceste prevederi sunt cuprinse și în contractul de furnizare/prestare a serviciului încheiat de AQUASERV cu fiecare client.

Conform contractului de furnizare încheiat între Compania AQUASERV S.A. și clienți, dar și la art. 229 din Ordinul nr. 88/2007 al ANRSC, apa din rețeaua publică de alimentare cu apă se folosește numai pentru consumul casnic!

HAIDEȚI SĂ FIM RESPONSABILI ŞI SĂ NU RISIPIM APA POTABILĂ! at

Citește articolul complet