MECIURILE DE WEEKEND. VEZI CÂND SUNT PROGRAMATE PARTIDELE DE FOTBAL

Vă prezentăm meciurile echipelor de fotbal ce reprezintă municipiul Târnăveni, seniori și juniori, programate pentru acest sfârșit de săptămână și pentru perioada următoare.

Astfel, la seniori, echipa de fotbal A.S. Unirea Tricolor Târnăveni va juca vineri, 13 martie, în deplasare, în etapa cu numărul 20, de la ora 15, cu A.S. Înfrățirea Izvoarelor. Iată meciurile anunțate pentru zilele următoare și clasamentul după 19 etape:

Liga a IV-a Etapa 20 14-03-2015 11:00

C.S. GLIGA COMPANIES REGHIN 0 – 3 A.S. GAZ-METAN DANES

12-03-2015 19:30
A.S. M.S.E.08 TG.MURES 2 – 1 A.C.S. MURESUL CUCI

A.S. MURESUL RUSII MUNTI- A.C.S. ARENA SIGHISOARA
A.C.S. MURESUL LUDUS – A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE
C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA – A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI

13-03-2015 15:00
A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR – A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI

A.S. MURESUL NAZNA – F.C. GAZ-METAN TG.MURES

A.S.C. SARMASU 2005 3 – 0 A.S. UNIREA ICLANZEL BERGHIA

16-03-2015 15:00
C.S. VIITORUL UNGHENI – A.F.C. ASA 2013 TG.MURES

Clasament – Liga a IV-a

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 19 15 2 2 52-10 47p +17
2 A.C.S. MURESUL LUDUS 19 14 3 2 78-12 45p +18
3 C.S. VIITORUL UNGHENI 19 13 2 4 69-31 41p +14
4 C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA 19 11 3 5 72-33 36p +9
5 A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI 19 9 6 4 47-33 33p +3
6 A.C.S. MURESUL CUCI 20 9 5 6 47-31 32p +2
7 A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR 19 9 4 6 58-47 31p +4
8 A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE 19 8 5 6 43-40 29p -1
9 A.S. MURESUL RUSII MUNTI 19 8 4 7 43-34 28p +1
10 A.S. GAZ-METAN DANES 20 10 1 9 62-58 28p +1
11 F.C. GAZ-METAN TG.MURES 19 6 6 7 46-54 24p -6
12 A.S. M.S.E.08 TG.MURES 20 7 3 10 36-59 24p -6
13 A.S.C. SARMASU 2005 20 7 2 11 34-46 23p -7
14 C.S. GLIGA COMPANIES REGHIN 20 6 4 10 32-36 22p -8
15 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI 18 5 4 9 51-45 19p -11
16 A.S. MURESUL NAZNA 18 4 3 11 30-59 15p -9
17 A.S. UNIREA ICLANZEL BERGHIA 20 2 2 16 25-91 8p -22
18 A.C.S. ARENA SIGHISOARA 19 0 1 18 16-122 1p -29

Și echipele A.S. Flamura Boziaș Târnăveni și F.C. Municipal Târnăveni vor disputa meciuri în cadrul etapei a IV-a, seria I, Liga a V-a. A.S. Flamura Boziaș Târnăveni va juca, pe 22 martie, în deplasare, cu A.C.S. F.C. Atletico Bălăușeri, de la ora 15, iar F.C. Municipal Târnăveni va juca, tot în deplasare, cu A.S. Inter Sanger, de la aceeași oră. Mai jos, meciurile programate pentru 22 martie și clasamentul.

22-03-2015 15:00
A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI – A.S. REAL VALEA LARGA

22-03-2015 12:00
A.S. INTER SANGER – F.C. MUNICIPAL TARNAVENI

22-03-2015 15:00
A.C.S. F.C. ATLETICO BALAUSERI – A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI

C.S. IERNUT II – A.S. INTELEGEREA GALATENI

C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE – A.S. FORTA SANPAUL

A.S. TRICOLORUL TIGMANDRU – A.S. SPICUL GHEJA

A.C.S. MURESUL OGRA – A.S. JUVENTUS TAURENI

Clasament – Liga a V-a, Seria a I-a
# Nume echipa M V E I G P A
1 C.S. IERNUT II 13 12 1 0 67-16 37p +19
2 A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI 13 9 1 3 55-19 28p +11
3 A.S. INTELEGEREA GALATENI 13 9 0 4 56-21 27p +6
4 A.C.S. F.C. ATLETICO BALAUSERI 13 8 1 4 63-20 25p +7
5 A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI 13 7 1 5 36-45 22p +1
6 A.S. TRICOLORUL TIGMANDRU 13 7 0 6 65-38 21p +3
7 A.S. INTER SANGER 13 6 1 6 32-33 19p +1
8 F.C. MUNICIPAL TARNAVENI 13 6 0 7 38-44 18p -3
9 C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE 13 5 1 7 26-32 16p -2
10 A.C.S. MURESUL OGRA 13 5 0 8 34-44 15p -3
11 A.S. REAL VALEA LARGA 13 4 1 8 37-44 13p -8
12 A.S. FORTA SANPAUL 13 4 1 8 33-68 13p -8
13 A.S. JUVENTUS TAURENI 13 3 2 8 19-39 11p -10
14 A.S. SPICUL GHEJA 13 1 0 12 11-109 3p -18

La juniori, echipa F.C. Municipal Târnăveni va întâlni vineri, 13 martie, de la ora 15, echipa L.P.S. 98 Tg. Mureș, acasă. Lista meciurilor și clasamentul, în cele ce urmează:

Copii și juniori, Juniori A1, sezon 2014 – 2015 – Etapa 14:

15-03-2015 11:00
A.S. GAZ-METAN DANES – A.C.S. MURESUL LUDUS

13-03-2015 15:00
F.C. MUNICIPAL TARNAVENI – L.P.S. 98 TG.MURES

15-03-2015 11:00
C.S. IERNUT – A.S.C. SARMASU 2005

29-03-2015 16:00
A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR – C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE

STA – L.P.S. TG.MURES

Clasament – Copii si juniori, Juniori A1:

# Nume echipa M V E I G P A
1 C.S. IERNUT 11 8 0 3 45-20 24p +9
2 A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR 12 8 0 4 34-20 24p +6
3 L.P.S. TG.MURES 12 7 2 3 55-25 23p +5
4 F.C. MUNICIPAL TARNAVENI 11 7 2 2 34-15 23p +8
5 A.C.S. MURESUL LUDUS 11 5 2 4 46-23 17p -1
6 A.S.C. SARMASU 2005 12 5 0 7 29-49 15p -3
7 A.S. GAZ-METAN DANES 12 4 2 6 44-68 14p -4
8 L.P.S. 98 TG.MURES 12 2 1 9 28-69 7p -11
9 C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE 11 1 1 9 18-44 4p -14

Juniorii de la Unirea Tricolor Târnăveni vor susține și ei un meci sâmbătă, 14 martie, de la ora 15, cu A.S. Transil 2008.

Copii și juniori, Juniori C, sezon 2014 – 2015 – Etapa 15:

15-03-2015 11:00
C.S. IERNUT – L.P.S. TG.MURES

15-03-2015 13:00
A.S. M.S.E.08 TG.MURES – A.C.S. KINDER SG. DE MURES

14-03-2015 15:00
A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI – A.S. TRANSIL 2008

14-03-2015 15:00
A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE – A.C.S. SPERANTA TG.MURES

14-03-2015 16:30
A.F.C. ASA 2013 TG.MURES – A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR

13-03-2015 15:30
C.S.S. L.T. LUCIAN BLAGA REGHIN – A.C.S. MURESUL LUDUS

A.S. KINDER SG. DE MURES- STA

Clasament – Copii si juniori, Juniori C:

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. KINDER SG. DE MURES 13 12 0 1 111-9 36p +15
2 A.C.S. SPERANTA TG.MURES 12 11 0 1 95-6 33p +18
3 C.S.S. L.T. LUCIAN BLAGA REGHIN 13 9 2 2 56-15 29p +11
4 A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 12 9 1 2 51-19 28p +7
5 C.S. IERNUT 13 8 1 4 41-18 25p +4
6 A.S. TRANSIL 2008 13 8 0 5 32-22 24p +3
7 A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI 13 7 1 5 20-36 22p +1
8 A.C.S. MURESUL LUDUS 13 4 2 7 31-34 14p -4
9 A.C.S. KINDER SG. DE MURES 13 4 1 8 22-57 13p -8
10 A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE 13 3 0 10 38-92 9p -9
11 L.P.S. TG.MURES 12 2 1 9 10-55 7p -11
12 A.S. INFRATIREA VALEA IZVOARELOR 13 1 1 11 19-83 4p -17
13 A.S. M.S.E.08 TG.MURES 13 0 0 13 9-89 0p -15

Echipa de fotbal de la juniori D, seria a II-a, A.C.S. Șoimii Târnăveni, va susține un meci sâmbătă, 14 martie, de la ora 10, împotriva celor de la C.S. Iernut.

Copii și juniori, Juniori D seria a II-a, sezon 2014 – 2015 – Etapa 14

A.C.S. MURESUL CUCI – STA

15-03-2015 10:00
L.P.S. TG.MURES – F.C. GAZ-METAN TG.MURES

14-03-2015 11:00
A.S. SPICUL GHEJA – A.C.S. SPERANTA TG.MURES

14-03-2015 10:00
A.S. TRANSIL 2008 – C.S. VIITORUL UNGHENI

14-03-2015 10:00
A.C.S. SOIMII TARNAVENI – C.S. IERNUT

Clasament – Copii si juniori, Juniori D seria a II-a:

# Nume echipa M V E I G P A
1 L.P.S. TG.MURES 12 9 2 1 37-8 29p +14
2 C.S. IERNUT 11 9 1 1 54-7 28p +10
3 C.S. VIITORUL UNGHENI 11 9 1 1 44-10 28p +10
4 A.C.S. SPERANTA TG.MURES 12 7 1 4 30-25 22p +7
5 A.S. SPICUL GHEJA 12 5 1 6 22-25 16p -2
6 F.C. GAZ-METAN TG.MURES 12 3 2 7 13-27 11p -10
7 A.S. TRANSIL 2008 11 2 3 6 13-34 9p -9
8 A.C.S. MURESUL CUCI 12 2 1 9 10-39 7p -11
9 A.C.S. SOIMII TARNAVENI 11 0 0 11 4-52 0p -15

C.S Infinity Sport Târnăveni va întâlni sâmbătă, de la ora 14, în etapa a 13-a, la Juniori E seria a II-a, echipa A.S. M.S.E.08 Tg. Mureș.

Copii și juniori, Juniori E seria a II-a, sezon 2014 – 2015 – Etapa 13:

14-03-2015 15:00
A.C.S. MURESUL LUDUS – A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI

14-03-2015 14:00
A.S. M.S.E.08 TG.MURES – C.S. INFINITY SPORT TARNAVENI

13-03-2015 16:00
A.F.C. ASA 2013 TG.MURES – C.S. IERNUT

15-03-2015 12:00
C.S. VIITORUL UNGHENI – A.C.S. KINDER SG. DE MURES

Clasament – Copii și juniori, Juniori E seria a II-a:

# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. KINDER SG. DE MURES 12 9 1 2 87-14 28p +10
2 A.F.C. ASA 2013 TG.MURES 12 8 1 3 54-10 25p +7
3 A.C.S. MURESUL LUDUS 11 7 1 3 54-11 22p +4
4 C.S. INFINITY SPORT TARNAVENI 11 7 0 4 41-25 21p +3
5 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI 11 5 0 6 43-34 15p 0
6 C.S. VIITORUL UNGHENI 12 3 3 6 35-20 12p -6
7 C.S. IERNUT 11 4 0 7 38-48 12p -3
8 A.S. M.S.E.08 TG.MURES 12 0 0 12 1-191 0p -18