RecentStirea zileiStiri locale

Niciun sportiv legitimat la Târnăveni premiat la Gala Sportului Mureșean

Vineri a avut loc la Palatul Culturii din Târgu Mureș Gala de premiere a sportivilor mureșeni pentru rezultatele excelente pe care le-au obținut în 2022. 602 medalii au obținut sportivii mureșeni, juniori și seniori la toate campionatele la care au participat, fie că vorbim de Mondiale, Europene, Balcanice sau de competițiile naționale. De la canotaj și lupte, la tenis de masă și dans sportiv, de la karate WUKF, shotokan, taekwondo, judo și jiu jitsu până la atletism, popice, culturism și fotbal, dar şi la multe alte discipline, toți sportivii mureșeni ne-au reprezentat cu mândrie în competiții.

La evenimentul organizat de Direcția Județeană de Sport Mureș, au fost premiați sportivi din Târgu Mureș, dar și din Reghin, Sighișoara și Luduș. Din păcate nici anul acesta sportivii din Târnăveni nu s-au aflat pe lista premianților, cu toate că de-a lungul timpului au mai existat și din orașul nostru sportivi legitimati in oras, si premiați, care au aparținut unor Asociații Sportive private.

Activitatea sportivă a reușit însă să prindă aripi cu anumite ramuri și la Târnăveni și poate că pe viitor se vor mobiliza și sportivii locali astfel încât să ajungă la gala de premiere a sportului județean.

Iată lista sportivilor premiați vineri la Gala Sportului – județul Mureș:

Balint Marina – C.S. Mureșul

Necula Cezara – C.S. Mureșul

Belean Oana – C.S. Mureșul

Maxim Bence – C.S. Mureșul

Reves Alexandru – C.S. Mureșul

Szava Bernadett – C.S Juvenes

Gaspar Mihai Andrei – C.S Juvenes

Anca Ana Maria – ACS Mureșul Luduș

Decsei Emma – ACS Mureșul Luduș

Gligoraș Janis – CSS Tg Mureș

Moldovan Ronin – CS Dance Art

Gombos Zsofia – CS Dance Art

Szanto David – ACS Sakura

Szanto Boroka – LPS Tg Mureș

Avram Janos Csaba – LPS Tg Mureș

Man Yanis – C.S.S. Tg Mureș

Priță Aris – CS Universitar Tg Mureș

Chirteș Lorena Teodora – ACS Jaguar Academy

Gaspar Mihai Andrei – CS Juvenes Kiss

Matei Moisi – CS Ronin Academy

Ciumas Adelina – ASC Dimas

Santa Aba Solt – CS Kashi

Sover Hanna Orsolya – ACS Lupte BSG

Barabas Riana Tamara – ACS Lupte BSG

Veress Rebecca- CSS Tg Mures

Nagy Biro Ibolya – ACS Sakura

Sonea Rodica – ACS Sakura

Szanto Attila – ACS Sakura

Pop Tinu Vasile – ACS Sakura și ACS Iris Tg mureș

Mucui Gyula – CS Retro Gym

Pădurean Liliana – ACS Iris Tg Mureș

Gyorfi Mozes – ACS Iris Tg Mures

Boandă Claudia – ACS Iris Tg Mureș

Ordog Pal Levente – ACS Iris Tg Mures

Oreian Tiberiu – ACS Iris Tg Mureș

Echipa juniori CSS Tg Mureș

Echipa juniori ACS Gladius

Echipa juniori CS Electromures

Sasebeș Andrei și Ababei Iulia – Dansul Viorilor

Zidărescu Mara – ACS Retro Gym

Seres Bernadett – CS Electromureș

Varo Szabolcs – ACS Gombos Martial Art

Boroș Dragoș Bogdan – CS Ronin Academy

Toni Eduard Vaida – CS Ronin Academy

Boroș Maria Alexandra – CS Ronin Academy

Martonffy Otto – CS Ronin Academy

Fazakas Robert – CS Municipal Tg. Mures

Tamas David – ACS Takenoko

Lirca Georgiana – CSS-CSM Tg Mureș

Csipkes Balazs – CSS Tg Mureș

Metea David Adrian – ACS Lupte BSG

Toth Erwin – LPS Tg Mureș

Someșan Adelina – CS Mureșul

Moldovan Ayana – CS Mureșul

Santa Nora – CSS Tg Mureș

Truță Patrik – CS Mureșul

Sas Darius Adrian – CSS Reghin

Bojte Benjamin – CS Mureșul

Szabados Edina – CS Mureșul

Nistor Elisa – ASC Dimas Dima Remus

Echipa seniori CSU Tg Mureș

Echipa seniori CSS-CSM Tg Mureș

Echipa seniori Romgaz Electromureș

Varo Norbert – A.C.S. Gombos Martial Arts

Sava Maria – CS Sebastiano Reghin

Constantin Mădălina – CS Universitar

Vasilescu Ana – CS Retro Gym

Bajko Balazs – Black Diomond Fight Tg Mures

Tuszan Agnes – CS Mobility

Kovacs Szabolcs – CS Mobility

Biro Raluca – CS Sebastiano Reghin

Balint Zsolt – CS Ronin Academy

Biro Krisztian – CSS-CSM Tg Mures

Fangli Henrieta – CS Municipal Tg. Mureș

Florea Mădălina – C.S.S. Sighișoara

Nicușan Daniel – CS Municipal Tg. Mureș

Piștănilă Adelin & Măgerușan Rareș – CS Mureș

Mătea Alexandru – CSS – CSM Tg Mureș

More Tamas – CS Municipal Tg. Mureș

Gombos Erik – CSS Tg Mureș

Bartus Alexandru – CS Mureșul

Timoce Adrian Traian – CS Universitar