NU SE MAI CONSUMĂ APA DE LA ROBINET

Apa de la robinet nu prea este consumată la Târnăveni. Situaţia reiese dintr-un sondaj realizat online de portalul Tirnaveni.ro unde, 38% dintre respondenţi au afirmat că nu mai consumă apă de la robinet. Un procent de 35% dintre locuitorii oraşului spun că folosesc apa de la robinet doar la prepararea mâncării. Cei care refuză cu desăvârşire să consume apa de la robinet sunt într-un procent de 26 %. La sondaj au răspuns peste 360 de persoane.
