2.0RecentStiri locale

În perioada 21-22 februarie 2020 s-a desfășurat în Dubai (United Arab Emirates-UAE), Campionatul Internațional de Înot Sincron SPORTEX ARTISTIC SWIMMING CHAMPIONSHIP” unde au participat și fetele de la CS TORPI MS,  coordonate de antrenoarea Hegedüs Krisztina.

Sirenele de la CS TORPI MS  au reprezentat România cu  mult succes,obținând o medalie de aur,una de argint și 2 medalii de bronz.

Mezina  echipei, BIRÓ EVETKE, elevă la Școala Gimnazială TRAIAN din Târnăveni, în clasa I D, a reprezentat clubul ei cu cinste, fiind la primul ei concurs international. Aceasta a fost înregistrată ca fiind cea mai mică concurentă din România, având doar 7 ani.

La finalul competiției, ea a obținut o medalie de bronz, concurând cu fete în categoria de vârstă  sub  10 ani, fiind 17 concurente în grupa ei de vârstă, din diferite țări. Totodată, aceasta a obținut și un loc patru  la echipa de patru sub 12 ani, în care ea a fost cea mai mică concurentă, restul fetelor având 9, 10 respectiv 11 ani.

One thought on “O elevă din Târnăveni a obținut medalie de bronz la concursul internațional de înot din Dubai