O victorie şi o înfrângere pentru echipele locale

Unirea Tricolor Târnăveni a învins sâmbătă în deplasare echipa ACS SIghişoara. Iată rezultatele şi clasamentul:

Liga a IV-a, sezon 2015 – 2016 – Etapa 8 26-09-2015
26-09-2015
11:00
A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE
4 – 0
A.S. M.S.E. 08 TIRGU MURES
25-09-2015
17:00
A.S. MURESUL RUSII MUNTI
1 – 2
C.S. VIITORUL UNGHENI
Pauza: 0-0
26-09-2015
11:00
A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI
7 – 2
A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI
Pauza: 4-1
07-10-2015
15:00
A.F.C. ASA 2013 TIRGU MURES

A.S. ATLETIC TIRGU MURES
26-09-2015
11:00
A.S.C. SARMASU 2005
0 – 2
A.C.S. MURESUL CUCI
Pauza: 0-1
26-09-2015
11:00
A.C.S. ARENA SIGHISOARA
1 – 5
A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI
Pauza: 0-2
26-09-2015
11:00
A.S. MURESUL NAZNA
2 – 1
A.S. GAZ-METAN DANES
26-09-2015
11:00
C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA
1 – 1
F.C. GAZ-METAN TIRGU MURES
Pauza: 1-1
26-09-2015
11:00
A.C.S. MURESUL LUDUS
3 – 1
C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE
Pauza: 2-1
Clasament – Liga a IV-a
# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. MURESUL LUDUS 8 8 0 0 36-2 24p +12
2 C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA 8 7 1 0 37-13 22p +10
3 A.S. MURESUL RUSII MUNTI 8 6 1 1 41-11 19p +7
4 C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE 7 6 0 1 20-8 18p +9
5 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI 8 5 1 2 33-16 16p +4
6 C.S. VIITORUL UNGHENI 8 5 0 3 31-14 15p +3
7 A.F.C. ASA 2013 TIRGU MURES 6 4 1 1 21-11 13p +4
8 A.C.S. MURESUL CUCI 8 4 0 4 14-16 12p 0
9 A.S. M.S.E. 08 TIRGU MURES 8 4 0 4 20-34 12p 0
10 A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE 8 3 2 3 19-27 11p -1
11 F.C. GAZ-METAN TIRGU MURES 8 3 1 4 14-11 10p -2
12 A.S. GAZ-METAN DANES 8 3 0 5 17-28 9p -3
13 A.S. ATLETIC TIRGU MURES 7 2 1 4 17-28 7p -5
14 A.S. MURESUL NAZNA 8 2 0 6 18-30 6p -6
15 A.C.S. ARENA SIGHISOARA 8 2 0 6 16-35 6p -6
16 A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI 8 1 0 7 10-22 3p -9
17 A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI 8 1 0 7 10-38 3p -9
18 A.S.C. SARMASU 2005 8 0 0 8 14-44 0p -12

În liga a VI-a, Flamura Boziaş a pierdut pe teren propriu. Iată rezultatele şi clasamentul:

Liga a VI-a, Seria a I-a, sezon 2015 – 2016 – Etapa 4 27-09-2015
27-09-2015
17:00
A.S. MILENIUM VARGATA
2 – 4
A.S. SZEKELYBERE BERENI
27-09-2015
17:00
A.S. VOINTA CHIBED
8 – 3
A.C.S. LOCOMOTIV AGRISTEU
Pauza: 5-0
27-09-2015
17:00
A.S. TARNAVA FANTANELE
3 – 3
A.S. SUPLAC
27-09-2015
17:00
A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI
1 – 6
A.S. FAREL ROTENI
27-09-2015
17:00
A.S. STARUINTA GALESTI
2 – 0
F.C. LIVEZENI
27-09-2015
17:00
A.S. STEAUA CORNESTI
7 – 2
A.S. SUGAR TROITA
Pauza: 4-1
Clasament – Liga a VI-a, Seria a I-a
# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. FAREL ROTENI 4 4 0 0 44-2 12p +6
2 A.S. STEAUA CORNESTI 4 3 1 0 26-7 10p +4
3 F.C. LIVEZENI 4 3 0 1 17-5 9p +3
4 A.S. SZEKELYBERE BERENI 4 2 2 0 9-5 8p +2
5 A.S. STARUINTA GALESTI 4 2 1 1 11-5 7p +1
6 A.S. SUPLAC 4 2 1 1 13-10 7p +1
7 A.C.S. LOCOMOTIV AGRISTEU 4 2 0 2 11-25 6p 0
8 A.S. SUGAR TROITA 4 1 0 3 8-15 3p -3
9 A.S. VOINTA CHIBED 4 1 0 3 9-21 3p -3
10 A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI 4 1 0 3 8-20 3p 0
11 A.S. TARNAVA FANTANELE 4 0 1 3 7-36 1p -8
12 A.S. MILENIUM VARGATA 4 0 0 4 6-18 0p -6