O victorie şi un egal pentru echipele de fotbal locale

Unirea Tricolor a învins în deplasare formaţia din Sărmaşu în acest sfârşit de săptămână. Iată rezultatele şi clasamentul:

Liga a IV-a, sezon 2015 – 2016 – Etapa 10 10-10-2015
10-10-2015
11:00
A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE
3 – 2
A.S. GAZ-METAN DANES
Pauza: 1-0
10-10-2015
11:00
A.S. MURESUL RUSII MUNTI
5 – 3
A.S. M.S.E. 08 TIRGU MURES
10-10-2015
11:00
A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI
7 – 1
A.C.S. MURESUL CUCI
10-10-2015
11:00
A.S. ATLETIC TIRGU MURES
1 – 4
A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI
10-10-2015
11:00
A.F.C. ASA 2013 TIRGU MURES
6 – 1
C.S. VIITORUL UNGHENI
10-10-2015
11:00
A.S.C. SARMASU 2005
0 – 2
A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI
10-10-2015
11:00
A.C.S. ARENA SIGHISOARA
0 – 10
C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE
Pauza: 0-5
10-10-2015
11:00
A.S. MURESUL NAZNA
1 – 1
F.C. GAZ-METAN TIRGU MURES
10-10-2015
11:00
C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA
2 – 2
A.C.S. MURESUL LUDUS
Pauza: 1-1

În liga a VI-a, Flamura Boziaş a realizat un egal cu echipa Locomotiv Agrişteu. Iată rezultatele şi clasamentul:

Clasament – Liga a IV-a
# Nume echipa M V E I G P A
1 A.C.S. MURESUL LUDUS 10 9 1 0 40-5 28p +13
2 C.S. LACUL URSU MOBILA SOVATA 10 8 2 0 41-15 26p +11
3 A.S. MURESUL RUSII MUNTI 10 8 1 1 50-15 25p +10
4 A.C.S. MIERCUREA NIRAJULUI 10 7 1 2 45-18 22p +7
5 C.S. TARNAVA MICA SG. DE PADURE 9 7 0 2 30-10 21p +9
6 A.F.C. ASA 2013 TIRGU MURES 9 6 1 2 30-14 19p +4
7 C.S. VIITORUL UNGHENI 10 6 0 4 36-22 18p +3
8 A.S.C.F. AVANTUL MIHESU DE CAMPIE 10 4 3 3 25-32 15p 0
9 F.C. GAZ-METAN TIRGU MURES 10 4 2 4 20-13 14p -1
10 A.C.S. MURESUL CUCI 10 4 1 5 18-26 13p -2
11 A.S. M.S.E. 08 TIRGU MURES 10 4 0 6 24-44 12p -3
12 A.S. GAZ-METAN DANES 10 3 0 7 21-34 9p -6
13 A.S. MURESUL NAZNA 10 2 2 6 20-32 8p -7
14 A.S. UNIREA TRICOLOR TARNAVENI 10 2 1 7 13-23 7p -8
15 A.S. ATLETIC TIRGU MURES 10 2 1 7 20-38 7p -8
16 A.C.S. RAZA DE SOARE ACATARI 10 2 0 8 15-43 6p -9
17 A.C.S. ARENA SIGHISOARA 10 2 0 8 17-50 6p -9
18 A.S.C. SARMASU 2005 10 1 0 9 17-48 3p -12

Liga a VI-a, Seria a I-a, sezon 2015 – 2016 – Etapa 6 11-10-2015
11-10-2015
16:00
A.S. TARNAVA FANTANELE
0 – 3
A.S. SZEKELYBERE BERENI
11-10-2015
16:00
A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI
3 – 3
A.C.S. LOCOMOTIV AGRISTEU
11-10-2015
16:00
F.C. LIVEZENI
2 – 1
A.S. SUPLAC
11-10-2015
16:00
A.S. STARUINTA GALESTI
1 – 2
A.S. FAREL ROTENI
11-10-2015
16:00
A.S. VOINTA CHIBED
1 – 3
A.S. SUGAR TROITA
11-10-2015
16:00
A.S. MILENIUM VARGATA
1 – 7
A.S. STEAUA CORNESTI
Clasament – Liga a VI-a, Seria a I-a
# Nume echipa M V E I G P A
1 A.S. FAREL ROTENI 6 6 0 0 52-4 18p +9
2 A.S. STEAUA CORNESTI 6 5 1 0 37-11 16p +7
3 A.S. SZEKELYBERE BERENI 6 4 2 0 16-5 14p +5
4 F.C. LIVEZENI 6 4 0 2 20-12 12p +3
5 A.S. SUGAR TROITA 6 3 0 3 15-19 9p 0
6 A.S. SUPLAC 6 2 2 2 16-14 8p -1
7 A.S. STARUINTA GALESTI 6 2 1 3 15-11 7p -2
8 A.C.S. LOCOMOTIV AGRISTEU 6 2 1 3 17-32 7p -2
9 A.S. FLAMURA BOZIAS TARNAVENI 6 1 2 3 13-25 5p -1
10 A.S. TARNAVA FANTANELE 6 1 1 4 11-42 4p -8
11 A.S. VOINTA CHIBED 6 1 0 5 10-28 3p -6
12 A.S. MILENIUM VARGATA 6 0 0 6 10-29 0p -9