PUNCTUL DE VEDERE: Nu-i corect să-i dăm uitării…

Cu facultatea absolvită și armata terminată am pășit pe porțile fostului mare Combinat Chimic din Târnăveni în prima lună a anului 1967.
Am intrat într-o mare familie de adevărați profesioniști, uzina reprezentând pentru mine o a doua școală unde aveam să mă confrunt cu probleme pe care nu le învățam în facultate.
Am avut șansa să „prind” toată perioada de dezvoltare a platformei chimice (1968-1980), …
