RecentStiri locale

Rentabil? Femeie din Cetatea de Baltă amendată la Târgu Mureș după ce a cerut bani de la trecători

O femeie din localitatea Cetatea de Baltă, județul Alba, a fost amendată la Târgu Mureș după ce a fost surprinsă apelând la mila publicului la intrarea în piața de pe strada 22 Decembrie 1989.

Incidentul a avut loc luni, 25 mai, la ora 09:45. Potrivit informațiilor transmise, femeia, identificată cu inițialele V.S., era însoțită de un minor în momentul în care a fost depistată de patrula mobilă de intervenție a Poliției Locale Târgu Mureș.

Polițiștii locali au aplicat o amendă de 100 de lei, în baza prevederilor Legii nr. 61/1991 republicată, act normativ care sancționează fapte privind încălcarea normelor de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice.

Sursa: Poliția Locală Târgu Mureș