Joburi

ruck Ventilatoare SRL angajeaza TEHNICIAN ASIGURAREA CALITĂŢII

ruck Ventilatoare SRL, filială a companiei germane ruck Ventilatoren GmbH, dezvoltă și produce în Târnăveni ventilatoare și centrale de tratare a aerului pentru sectorul comercial. Inovația, eficiența și calitatea produselor noastre sunt garanția existenței grupului de companii încă din 1992. 90% din produsele fabricate sunt exportate în întreaga lume.

Fondată în 2004, filiala din România a crescut la un număr de peste 250 de angajați, care își desfășoară activitatea într-un sediu nou cu un parc de mașini și utilaje modern.

Pentru extinderea echipei noastre din Târnăveni căutăm:

TEHNICIAN ASIGURAREA CALITĂŢII (m/f/d)

RESPONSABILITĂŢI:

  • Procesarea reclamațiilor furnizorilor, clienților și a reclamațiilor interne
  • Participarea la evaluarea furnizorilor
  • Monitorizarea proceselor interne
  • Analizarea, documentarea și eliminarea abaterilor de la procesele interne
  • Participarea la audituri interne
  • Gestionarea echipamentelor de testare
  • Măsurarea pieselor produse analogic și în 3D
  • Efectuarea eșantionării inițiale
  • Sprijinirea procesului de îmbunătățire continuă
  • Crearea și arhivarea documentelor gestionate

CERINŢE:

  • Absolvent profil tehnic
  • Cunoştinţe în mecatronică şi în domeniul electric constituie avantaj
  • Experiență în domeniul asigurării calității
  • O bună cunoaștere a sistemelor ERP actuale, de preferință Microsoft AX-Dynamics
  • Cunoașterea produselor software CAQ constituie un avantaj
  • O bună cunoaștere a gamei de produse Microsoft Office
  • Cunoștințe avansate de limba engleza, scris și vorbit
  • Capacitate de a lucra în echipă
  • Bune abilități de comunicare

OFERTA NOASTRĂ:

  • Loc de muncă sigur într-o companie aflată în constantă dezvoltare
  • Pachet salarial atractiv
  • Posibilități de dezvoltare continuă
  • Masă gratuită zilnic în cantina companiei si alte beneficii

Dacă aveți întrebări, vă rugăm să ne contactați folosind informațiile de mai jos. Vă rugăm transmiteți CV-urile prin e-mail sau direct la sediul companiei.

ruck Ventilatoare SRL | Str. 1 Decembrie 1918 Nr. 44/H | RO-545600 Târnăveni

         e-mail resurseumane@ruck.eu