ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,AVRAM IANCU’’ LA CEAS DE SĂRBĂTOARE

A devenit deja o tradiţie ca în fiecare an, când natura surprinde cu paleta ei de culori ruginii, Şcoala Gimnazială ,,Avram Iancu’’din Târnăveni să îmbrace straiele de sărbătoare omagiind educaţia şi valorile ei. Evenimentul a ajuns anul acesta la a VIII-a ediţie prin efortul dascălilor şi elevilor care şi-au propus să onoreze şi să respecte memoria mentorului spiritual al şcolii –Avram Iancu. Timp de cinci zile, întreaga „suflare” din şcoală va realiza o îmbinare armonioasă a activităţilor şcolare cu cele extraşcolare şi extracurriculare, în care elevii să îşi pună în valoare talentul şi imaginaţia lor creatoare. Manifestările omagiale vor debuta luni, 11 noiembrie 2013, cu expoziţii pe holul şcolii, concursuri tematice, ateliere de lucru şi se vor finaliza vineri, 15 noiembrie, cu o serbare intitulată ,,Ziua Iancului’’ susţinută la Casa de Cultură ,,Mihai Eminescu’’ din Târnăveni, la care sunt invitaţi părinţi, foşti elevi, dascăli, reprezentanţi ai comunităţii locale.
