SECŢIA DE CHIRURGIE A FOST RENOVATĂ

Secţia de chirurgie a spitalului Gheorghe Marinescu din Târnăveni a fost renovată complet. Lucrările au început la finele anului trecut iar inaugurarea a avut loc joi 24 aprilie la orele amiezii. Cu acest prilej la eveniment au participat alături de directorul spitalului Mohamed Barmou şi primarul municipiului Târnăveni Sorin Megheşan, mai multe oficialităţi judeţene în frunte cu preşedintele Consiliului Judeţean Mureş Ciprian Dobre, în subordinea căruia se află spitalul din Târnăveni.
