Sorin Megheșan: Dacă scade salinitatea duminică seara se reia alimentarea cu apă
Duminică la ora 18:00, va fi convocat Comitetul Județean pentru Situații de Urgență.
În cazul în care gradul de salinitate va fi în parametri acceptabili, alimentarea cu apă a municipiului Târnăveni va fi reluată în cursul serii de mâine.
Lucrăm neîntrerupt, împreună cu toate autoritățile implicate, pentru ca viața orașului nostru să revină la normal.

