„UN STROP DE FERICIRE”

Spitalul municipal Dr.Gh.Marinescu Târnăveni în parteneriat cu Primăria municipiului a organizat vineri seara la Casa de Cultura spectacolul „Un strop de fericire”. Evenimentul a cuprins o expoziţie cu vânzare, a produselor realizate în cadrul compartimentului de terapie ocupaţională, secţia psihiatrie. La spectacol au participat Adelina Morar, Denisa şi Nicuşor Balu, fanfara Armonia, Alina Pop Mailat, Ansamblul Junii Târnavei si Ştefan Cijevska. Elevii Colegiului Tehnic au susţinut o scenetă dar nu in ultimul rand cel mai aplaudat pe scena a fost corul de colinde „Cer Senin” al pacienţilor secţiei de psihiatrie. Fondurile colectate din vanzarea obiectelor apartinand expozitiei vor fi folosite pentru sectia de psihiatrie a spitalului din Tarnaveni.
