TÂLHAR DIN SÂNGEORGIU DE MUREŞ PRINS

În data de 27.06.2014, poliţiştii din cadrul Poliţiei mun. Tg Mureş – Biroul de Investigaţii Criminale, au identificat un tânăr de 19 ani, din localitatea Sângeorgiu de Mureș, care în perioada 11 – 26.06.2014 a deposedat prin violenţă mai multe persoane de diverse bunuri, respectiv telefoane mobile şi pantofi sport. De precizat că datorită eforturilor poliţiştilor au fost identificate două din cele trei victime ale infracţiunilor de tâlhărie, victime care de teamă nu au sesizat poliţia cu privire la ce li s-a întâmplat. Valoarea prejudiciului cauzat în urma comiterii celor trei infracţiuni de tâlhărie este de aproximativ 1.500 lei, iar ca urmare a violenţelor la care au fost suspuse, victimele nu suferit leziuni traumatice. Lucrătorii Biroului Investigaţii Criminale din cadrul Poliţiei mun.Tg.Mureș, au luat măsura reținerii faţă de suspect pentru o perioadă de 24 de ore, fiind ulterior prezentat instanţei cu propunere de arestare preventivă, care a dispus arestarea preventivă a acestuia pentru o perioadă de 30 de zile.
Tânărul riscă între 2 şi 12 ani închisoare pentru faptele comise.
