TÂNĂR ÎNECAT ÎN ȘTRANDUL WEEKEND DIN TÂRGU MUREȘ

Primele informații arată că tânărul de 22 de ani a consumat alcool miercuri seara, după care a intrat în bazinul de 1,80 de metri să înoate.
După o vreme a fost observat de un copil pe fundul bazinului, în jurul orei 20, care i-a și alertat pe cei din jur.
Echipajul SMURD a sosit la fața locului, dar nu a reușit să îl resusciteze pe tânăr.
Directorul Poliției Locale Tîrgu-Mureș, Valentin Bretfelean, a declarat că primele cercetări indică faptul că tânărul a suferit un infarct miocardic.
La fața locului s-au deplasat și polițiștii, care le-au luat martorilor primele declarații și au început ancheta.
Cauza exactă a decesului va fi stabilită de medicii legiştişti.
Sursa: Radio Mureș
