UN TEREN JUDEŢEAN TRECE LA PRIMĂRIE

Consiliul Judeţean Mureş a aprobat în şedinţa de săptămâna trecută trecerea din domeniul public al judeţului şi din administrarea Spitalului Municipal Târnăveni, în domeniul public al municipiului Târnăveni şi în administrarea Consiliului Local Târnăveni a două parcele de teren. Terenul se află pe strada Victor Babeş între Biserica ortodoxă şi Policlinică. Pe respectivul teren Primăria municipiului Târnăveni va amenaja un spaţiu de joacă şi agrement dar şi o parcare pentru a creşte numărul locurilor de parcare insuficiente din zona Policlinicii şi a Spitalului. Primarul Sorin Megheşan a ţinut să mulţumească preşedintelui Consiliului Judeţean Mureş Ciprian Dobre, pentru înţelegere şi pentru sprijinul acordat municipiului Târnăveni.
