VICTORII PENTRU ECHIPELE ACS ŞOIMII

Victorie preţioasă pentru echipa de fotbal ACS Şoimii în apropierea finalului de campionat. În meciul disputat duminică 14 aprilie acasă, pe terenul din Găneşti, ACS Şoimii Târnăveni a învins ocupanta locului întâi, echipa FC Municipal Târgu Mureş cu scorul de 1-0. FC Municipal Târgu Mureş a fost neînfrântă pe parcursul acestui campionat organizat de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Mureş, în cadrul seriei a doua, grupa 98. Ultima partidă se va disputa la Târgu Mureş în compania echipei FC Junior Târgu Mureş, pentru locurile 3 şi 4. ACS Şoimii Târnăveni este în prezent clasată pe locul 3. Şi grupa 2001 a echipei ACS Şoimii Târnăveni a câştigat duminică pe terenul din Găneşti în faţa echipei ACS Kido Atletic Gurghiu cu scorul de 2-1. În cadrul Cupei Hagi Danone, campionat organizat de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Mureş, ACS Şoimii Târnăveni, Grupa 2001 s-a clasat la final de campionat pe locul 5.